Сампдория си тръгна с трите точки от Флоренция

Отборът на Сампдория си тръгна с трите точки при гостуването на Фиорентина и върви редом до лидерите в Серия А след изиграването на срещите от втория кръг.

Генуезци се наложиха с 2:1 на "Артемио Франки" и са един от петте отбора с пълен актив до момента заедно с шампиона Ювентус, Наполи, Интер и Милан. Фиорентина пък все още е без актив и върви предпоследен в класирането.

Гостите нанесоха удара си в рамките на пет минути през първата част. В 32-ата минута Гастон Рамирес нахлу отдясно и от границата на наказателното поле нанесе удар към вратата. Вратарят на Фиорентина боксира, но при добавката Джанлука Капрара откри. Три минути по-късно реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Ненад Томович в наказателното поле при опит да попречи на Фабио Куалярела.

Именно бившият нападател на Ювентус се нагърби с изпълнението и с безупречно изпълнение удвои. Второто полувреме започна силно за гостите, но Капрара не успя да довърши домакините. В 50-ата Фиорентина стигна до почетно попадение с гол на Милан Бадел. До края домакините се опитваха да стигнат поне до равенство, но не успяха.