Фантастичен гол измъкна Милан на "Сан Сиро" (видео+галерия)

Испанският техничар Сусо измъкна Милан със страхотен гол от фаул срещу Каляри. Бившият играч на Ливърпул се превърна в герой на "росонерите" в първото домакинство на "Сан Сиро" за сезона от Серия "А". Той се разписа в 70-ата минута за успеха с 2:1 от втория кръг на шампионата, след като преди това двата тима си размениха по едно попадение. Патрик Кутроне (10) даде аванс на домакините, а Жоао Педро изравни напълно заслужено в 57-ата минута. Двубоят се игра до 100-ата минута, тъй като реферът Лука Пайрето даде девет минутно продължение на втората част.

Изцяло обновеният гранд от Милан изигра слаб мач, като единствено магията на Сусо го спаси от издънка пред ентусиазираните 50 000 тифози по трибуните, дошли да видят първото домакинство на "червено-черните" за сезона в калчото. Благодарение и на тяхната помощ, "росонерите" издържаха на натиска на гостите, въпреки че потрепериха сериозно.

Милан - Каляри Наставникът на домакините Винченцо Монтела  заложи от първата минута на седем от 11-те си нови футболисти. Това бяха Андре Конти, Леонардо Бонучи, Матео Мусакио, Рикардо Родригес, Франк Кесие, Хакан Чалханоглу и Фабио Борини. Единствено Джанлуиджи Донарума, Рикардо Монтоливо, Сусо и Патрик Кутроне бяха в тима през миналия сезон. Първият кръг Милан победи с 3:0 Кротоне, а единствената промяна бе Мануел Локатели, който бе заменен от Монтоливо срещу Каляри.
Гостите пък бяха отстъпили с 0:3 от Ювентус на старта.

"Курва Суд" посрещна с голям транспарант новия президент на клуба Ли Йонхън, който пристигна от Китай, за да бъде на трибуните."Добре дошъл, президенте! Ще се борим заедно, за да изградим един печеливш Милан", написаха тифозите, които нападнаха и Мбайе Нианг, който отказа да премине в Спартак (Москва).

Милан - Каляри Срещата започна с минута мълчание в памет на двете жертви от земетресението на остров Иския преди седмица. Около 50 000 тифози на домакините аплодираха последното ново попълнение Никола Калинич преди срещата, а хърватинът бе резерва за първи път.

В 10-ата минута Кутроне се измъкна от защитата при крос на Сусо, като от два метра прати топката в мрежата. Голът бе трети поред за 19-годишния младок, който вече има четири попадения през този сезон, два в Лига Европа и два в Серия "А". Той се разписа миналата седмица в дебюта си от първата минута в калчото срещу Кротоне, а през седмицата донесе победата с 1:0 над Шкендия в Скопие.  Това обаче остана единственото хубаво нещо за домакините преди почивката, след като гостите взеха почти изцяло инициативата.

Милан - Каляри Играчите на Масило Растели бяха близо до гол в 22-ата минута, когато Марко Сау удари гредата. Капитанът на гостите се измъкна от защитата, след което удари лявата греда на Донарума. Следващите минути Жоао Педро бе близо до изравняване, а Донарума трябваше да се намесва при удар на Николо Барела.

В 36-ата минута реферът можеше да отсъди дузпа за гостите, след като Бонучи си помогна с ръка, за да спре Педро.

Борини бе близо до гол в 40-ата минута, но Алесио Краньо изби силния удар на нападателя. Гостите продължиха да играят по-добре до края на първата част.

Втората част започна равностойно, но след груба грешка на Франк Кесие, който игра под нивото си, се стигна до първия гол във вратата на Донарума през този сезон. Опорният халф сбърка в изнасянето на топката, последва рикошет, а Фариас изведе Педро, който с едно докосване изравни в 57-ата минута.

Милан - Каляри Пристигналият от Лацио Лукас Билия дебютира в 63-ата минута, като замени най-слабия от домакините Чалханоглу. "Росонерите" започнаха да действат по-активно, но без да създават чисти положения.
В 70-ата минута Сусо преодоля трима противници, след което бе фаулиран пред наказателното поле на Каляри.

Той застана зад топката и с отлично изпълнение изправи тифозите на крака, тъй като топката се оплете в мрежата на гостите. Голът бе негов втори поред в първенството.

Милан - Каляри Тимът от Сардиния се хвърли в атака, като имаше претенции за игра с ръка на Бонучи в наказателното поле на "червено-черните". Педро се контузи, като напусна на носилка, а Калинич дебютира, влизайки на мястото на Кутроне.

Донарума трябваше да спасява със сетни усилия удар на Сау, а Монтоливо пропусна за домакините. Бившият капитан на Милан имаше претенции за дузпа в 86-ата минута, но такава не бе отсъдена.
След това гол на Кесие бе отменен, след като реферът отсъди фаул в атака на бившия играч на Аталанта.

Милан - Каляри Съдията даде девет минути продължение, като играчите на Монтела всякак си опитваха да бранят предимството, докато по-свежите гости търсеха заслужено равенство.
В 99-ата минута Бонучи изби в ъглов удар, а след него Фараго бе на сантиметри да шокира Милан, но стреля извън вратата с глава.

Така Милан трепери, но все пак стигна до важните три точки, които го оставиха в компанията на Ювентус, Интер, Наполи и Сампдория на върха в класирането с пълен актив.
Милан - Каляри Гостите останаха на дъното без спечелена точка, но все пак гостуваха на два от най-силните отбори в първенството, а след паузата, ще бъде открит новият стадион на клуба.

МИЛАН - КАЛЯРИ 2:1
1:0 Кутроне (10)
1:1 Педро (57)