Несебър удари Оборище

Отборът на Несебър победи Оборище (Панагюрище) с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Втора професионална лига. Головете за победителите отбелязаха Иван Колев (20) и Никола Костов (54), докато за гостите се разписа Фернандо Енрике в 75-ата минута. В 77-ата минута Дженг Зиксянг от домакините бе изгонен, но въпреки това играчите на Николай Жечев стигнаха до трите точки. Успехът е втори за Несебър, който вече има актив от осем точки, но седем от тях бяха спечелени в последните три двубоя. Поражението пък е второ за панагюрци, които останаха с актив от 10 точки на пето място.

През първата част несебърци играха по-добре, като напълно заслужено водеха на почивката. Попадението попадна в 20-ата минута, когато Стамен Ангелов игра с глава, вратарят Росен Андонов изби, но топката попадна в Колев, който със странична ножица даде аванс на домакините.

Гостите се активизираха през втората част, но Несебър удвои в 54-ата минута. Стамен Ангелов проби отляво, намери Николай Костов, който с плътен изстрел вкара за 2:0.  Оборище се хвърли в атака, като стражът на Несебър Мартин Димитров два пъти спасяваше, но все пак в 75-ата минута Енрике намали. Секунди по-късно Зиксянг бе изгонен, а останали с човек повече, гостите се хвърлиха в атака, но не успяха да стигнат до точката.