Прокобата “Уембли” отново застигна Тотнъм (видео)

Тотнъм продължава да се мъчи на новия си дом “Уембли”. Отборът на Маурисио Почетино не успя да победи Бърнли, като срещата завърши 1:1. Новото попълнение на гостите Крис Ууд изравни в 92-ата минута в дебюта си. “Шпорите” имаха предимство през цялата среща, но то не бе толкова осезателно. Деле Али даде преднина на лондончани в началото на второто полувреме.

Хари Кейн направи нов сезон, в който няма да запише гол във Висшата лига през август. Английският национал имаше няколко добри възможности, но не се възползва и в 13-и мач няма попадение през първия месец от сезона. Тотнъм пък има едва две победи в 12 мача на новия “Уембли”.

Бърнли започна по-добре срещата, но тимът на Почетино постепенно взе контрола и започна опити да пробие защитата на съперника. Те обаче не бяха успешни до почивката. В самото начало на втората част след ъглов удар и разбъркване в наказателното поле топката стигна до Деле Али и той откри резултата. Последваха два шанса за Кейн, но до втори гол не се стигна, а Лорис трябваше да се намесва след някои добри атаки на гостите.

В продължението на второто полувреме рекордната покупка на Бърнли Крис Ууд се представи пред новите си фенове по блестящ начин - с изравнителен гол в края на срещата. Привлеченият от Лийдс за 15 милиона нападател влезе като резерва, получи прекрасно подаване от Роби Брейди и хладнокръвно прати топката в мрежата.