Фейенорд продължава да гази в Холандия (видео)

Шампионът на Холандия Фейенорд продължава да впечатлява и през новия сезон. Днес играчите на Джовани ван Бронхорст постигнаха фантастичен успех с 5:0 над Вилем II в мач от 3-ия кръг на Ередивизи.

Двубоят се игра пред препълнения “Де Куип” в Ротердам. Дербито започна отлично за домакините, когато Йенс Тоорнстра направи резултата 1:0. Три минути по-късно Стивън Бергуис вкара втори гол в мрежата на Велентрут. В 20-ата минута отново Тоорнстра направи резултата класически. Голямата звезда на домакините Тони Вилена също записа името си сред голмайсторите малко преди края на първата част.

През второто полувреме Фейенорд намали оборотите и нов гол във вратата на Вилем падна чак в 80-ата минута, когато Жан-Пол Боетиус oформи крайния резултат от дузпа.

В следващия кръг играчите на Джовани ван Бронхорст гостуват на Хераклес, а Вилем II ще се опита да спечели първи точки у дома срещу Ден Хааг.