Джонатан Кафу титуляр при успех на Бордо

Бившият нападател на Лудогорец Джонатан Кафу бе титуляр за Бордо при победата с 2:1 над Троа в мач от четвъртия кръг на Лига 1. Бразилецът остана на терена до началото на втората част, когато бе заменен от Гаетан Лаборд. Жирондинците поведоха с 2:0 с попадения на Франсоа Камано и Юнус Санкаре, но Стефан Дарбион намали за гостите.

С успеха си днес Бордо събра осем точки и в момента заема пета позиция след две победи и две равенства в актива си. Троа от своя страна остава с четири на десета позиция.

Тулуза се наложи с 3:2 над Рен. На два пъти от дузпа отбеляза Джими Дурмаз, а едно попадение добави Иса Диоп. За бретанците се разписаха Фирмин Ндомбе и Исмаила Сар. Тулуза е на осма позиция с шест точки, докато Рен е предпоследен с две.

Дижон записа първа победа, след като се наложи с 2:1 над Монпелие. Бенжамен Жано бе точен на два пъти, докато Джовани Сио се разписа за южняците. Така Дижон е на 14-о място в подреждането с четири точки. Монпелие има също толкова, но по-добрата голова разлика го праща на 12-а позиция.

Каен победи с минималното 1:0 Метц. Рони Роделен донесе победата на нормандците, които събраха шест точки и са на седмо място. Метц пък е последен без актив.