Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Велика схватка: Снайдер сломи “Аварския танк” Садулаев в “Битката на века” (видео)

“Битката на века” в борбата бе спечелена от Кайл Снaйдер. Американецът победи с 6:5 Абдулрашид Садулаев във финала на категория до 97 килограма в свободния стил на световното първенство в Париж. Двамата изиграха много равностоен двубои като победата можеше да попадне в ръцете на всеки един.

Срещата започна с две точки за “Аварския танк” за минаване зад съперника. След това двамата си размениха по една точка за избутване преди малко преди почивката Санйдер да върне минаването отзад за 3:3.

След паузата Садулаев отново поведе с две точки, но в последната минута американецът бе по-свеж и първо намали до 5:4 с избутване, а после успя да свали съперника на тепиха за обрат и крайна победа 6:5.

Освен златен медал за Снайдер победата означава и отборна титла за САЩ в свободния стил. При успех за Садулаев отличието щеше да е за Русия. Така американецът продължава да бъде непобеден при мъжете в своята категория.

Състезателят от Дагестан пък записа едва втора загуба в кариерата си. Първата бе през 2013-а, когато бе едва 17-годишен срещу Гамзат Османов от Азербайджан. Така статистиката в професионалната му кариера е 68 победи и две загуби.