Гълъбинов прониза Буфон! Дибала герой за Юве (видео)

Българският нападател на Дженоа Андрей Гълъбинов отбеляза своя първи гол в Серия "А". Той стори това не срещу кой да е, а във вратата на легендата и капитан на Ювентус Джанлуиджи Буфон, но за съжаление за голмайстора отборът му допусна обрат от 2:0 до 2:4. Родният национал бе титуляр срещу шампионите, като в седмата минута си изработи дузпа, а след това сам я реализира. Така Гълъбинов даде комфортна преднина на "грифоните", които бяха шокирали гостите в 19-ата секунда, когато Миралем Пянич си отбеляза автогол.

Таранът направи много силен дебют пред своите тифози на "Луиджи Ферарис" в Генуа, като остана на терена до 72-ата минута, но не успя да помогне на деветократните шампиони на Италия да стигнат до нещо повече от почетна загуба.

Дженоа - Ювентус 2:4 Звездата на вечерта обаче бе Пауло Дибала, който отбеляза хеттрик, а Хуан Кудрадо отбеляза гола за обрата. Аржентинецът вкара два гола за 2:2 до края на първата част, а след това в последните секунди оформи крайния резултат. Преди това колумбиецът бе точен в 62-ата минута.

Пред пълните трибуни на "Ферарис" домакините започнаха ударно. Още в 19-ата секунда топката попадна в мрежата на Буфон, който бе матиран от своя съотборник Пянич. Босненецът се опита да избие подаване на Горан Пандев към Гълъбинов. Именно българинът бе главно действащо лице шест минути по-късно, когато удвои от дузпа. Родният национал сам изработи 11-метровия удар, след като бе фаулиран от Даниеле Ругани, но гостите имаха основателни претенции към рефера Лука Банти, тъй като Гълъбинов бе малко зад защитата при подаването към него. Във втори пореден мач дузпата срещу Ювентус бе отсъдена с помощта на "ВАР" (Видео Асистент Рефер). Така Ювентус за първи път от 1992 година допусна два гола в първите седем минути, като тогава стори това срещу Верона.

Дженоа - Ювентус 2:4 Шампионите реагираха и още в 14-ата минута върнаха едно попадение. Пауло Дибала намали, като вкара едва втория си гол с десния крак от 48 попадения в калчото. Дженоа контраатакуваше опасно, а Гълъбинов тормозеше изключително много Ругани. Българинът бе близо и до втори гол, но ударът му с глава в 33-ата минута мина покрай гредата на Буфон.

В минутите до края на първата част футболистите на Старата госпожа натиснаха. Капитанът на "грифоните" Матия Перин показа класа под рамката на вратата, като първо спря Дибала, а след това и Марио Манджукич.

В последната минута на първото полувреме Мандужикич стреля силно, топката се отби в ръката на Дарко Лазович и излезе в корнер. Отново след помощта на "ВАР" Лука Банти посочи бялата точка, а Дибала бе безгрешен за 2:2.

Дженоа - Ювентус 2:4 През втората част класата на Юве си каза думата, като Дженоа се опитваше да задържи точката, но в 62-ата минута Куадрадо донесе пълен обрат. Той пое топката на гърди, като с тяло финтира бранител, а след това прати топката в горния ъгъл на домакините. Дженоа продължи да играе добре, но класата на гостите бе много по-голяма. Гълъбинов, който се измори, бе заменен в 72-ата минута, когато бе бурно аплодиран от над 20 000 тифози на клуба.

Дженоа - Ювентус 2:4 Последните секунди Дибала вкара своя първи хеттрик за Ювентус, а при следващата атака Джанлука Лападула пропусна да вкара първия си гол за Дженоа в своя дебют, след като прати топката над празната врата с глава.

Така Ювентус след 13 години спечели за първи път мач, след като прави обрат от 0:2 до 4:2. Тогава стори това срещу Бреша. "Бианконерите" имат вече пълен актив от шест точки, докато Дженоа остана с една точка.

Гълъбинов пък стана шестият българин с гол в Серия "А". Преди него попадения в калчото са вкарвали Николай Илиев, Христо Стоичков, Валери Божинов, Ивайло Чочев и Александър Тонев.

ДЖЕНОА - ЮВЕНТУС 2:3