100 години ски спорт в България

ЦСКА-София прегази Берое без особени усилия и оглави класирането в Първа лига (видео+галерия)

ЦСКА-София прегази с 3:0 без особени усилия Берое в Стара Загора и оглави класирането в Първа лига. Червените откриха резултата в 27-ата минута след автогол на Кохей Като, а след почивката се разписаха Фернандо Каранга и Николай Бодуров.

С изключение на първия четвърт час футболистите на Стамен Белчев надиграха тотално домакините, които нямаха загуба в първенството до този момент, за което спомогнаха и множеството груби индивидуални грешки на всички бранители в зелено, заради които резултатът можеше да е далеч по-изразителен в полза на гостите.

Заралии започнаха вихрено срещата и през първия четвърт час натикаха ЦСКА-София в собствената му половина, създавайки няколко добри възможности за гол. След само 18 секунди игра домакините можеха да открият резултата, когато бранителите на червените твърде лесно позволиха на Мартин Камбуров да овладее топката, след което стрелецът назабавно шутира, но стражът на ЦСКА-София се хвърли и улови.

Берое - ЦСКА-София

В 5-ата минута Метеус Леони проби много добре по левия фланг и центрира на близката греда към Борислав Цонев, който с глава продължи назад, където бе Педро Еуженио, португалецът овладя и стреля, но Антон Недялков се намеси и предотврати опасността.

Постепенно гостите взеха инициативата и не я изпуснаха до края на мача. В 14-ата минута футболистите на Стамен Белчев направиха силна контраатака, след като Берое изпълни лошо статично положение. Густаво Кулма получи отдясно до централния кръг и пусна пас към Каранга. Бразилецът обаче бе изпреварен от Душан Перниш, който с перфектен шпагат се справи със ситуацията. Малко преди това двама червени футболисти бяха изскочили срещу един противников бранител, но не комбинираха добре помежду си.

Няколко минути по-късно ЦСКА-София получи нов шанс. Фернандо Каранга се пребори с Виданов за високата топка и я свали за Пинто. Португалецът пробва мощен шут от границата на наказателното поле, който мина на сантиметри от целта.

Много слабата игра на домакините в защита, придружена с груби индивидуални грешки, продължи и след тези две ситуации, и логично Берое допусна гол. Това се случи в 27-ата минута, когато опасна атака на ЦСКА-София завърши с неточно центриране отдясно. Топката обаче бе догонена от Густаво Кулма, който центрира, този път отляво, Като опита да избие с коляно, но прати топката в собствената си врата - 1:0 за червените.

В 39-ата минута заралии можеха да изравнят, когато Леони центрира към Карачанаков, който стреля от 5-6 метра с глава, но право в ръцете на Черниаускас. До края на полувремето домакините имаха още една възможност да изравнят след топовен шут на Борислав Цонев, но литовският страж на червените прояви невероятен рефлекс и изби в корнер.

Пет минути след почивката футболистите на Стамен Белчев като по чудо не вкараха втори гол. Тиаго центрира от аутлинията към непокрития Александър Дюлгеров, който стреля от пет метра с глава, но над напречната греда. Секунди след това последва изстрел и на Каранга, който излезе в аут.

Предвид играта на двата отбора, новото попадение във вратата на домакините бе въпрос на време. То дойде в 56-ата минута, когато Бодуров намери Каранга зад гърба на домакинската отбрана, нападателят овладя на гърди и с левия крак вкара за 2:0.

В 67-ата минута Каранга върна асистенцията на Бодуров и изведе защитника зад противниковата отбрана. Последва бомбен шут, който се заби под гредата за 3:0.

До края на двубоя ЦСКА-София продължи да атакува далеч по-опасно от своя противник и имаше още 2-3 добри възможности за гол, но не ги оползотвори. От своя страна Берое можеше да вкара почетно попадение, но шут на Камбуров бе спасен от Черниаускас.

Така ЦСКА-София оглави класирането в Първа лига, но Черно море и Лудогорец могат да изместят червените от първото място, тъй като моряците играят утре своя двубой от този кръг, а разградчани имат цели два мача по-малко от сегашния лидер.

БЕРОЕ - ЦСКА-СОФИЯ 0:3