ПСЖ продължава с пълна газ в Лига 1 (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен постигна четвърта поредна победа в новия шампионат на Лига 1. Парижани се справиха с 3:0 със Сент Етиен, който до този момент също бе без грешка.

В средата на първата част Единсон Кавани бе съборен в наказателното поле от Саид Янко и съдията отсъди дузпа, която уругваецът сам реализира. В 51-ата минута пък при едно центриране от фаул Марикньос спря топката с гърди на Тиаго Мота, който от малкото наказателно поле разстреля вратаря за 2:0. В самия край на мача Кавани оформи крайното 3:0 след пас на Тома Мюние. Този път рекордният трансфер в света Неймар имаше по-тих мач в сравнение с първите си две срещи, но това не се отрази на крайния успех на тима му.

Така ПСЖ е лидер в класирането с пълен актив от 12 точки след първите четири срещи. Единствено шампионът Монако може да настигне парижани този уикенд. Това ще стане, ако монегаските победят в неделя Олимпик Марсилия на “Луи II”. Сент Етиен пък остава с девет и за момента е на трето място.