Тонислав Йорданов разпиля Лудогорец 2

Отборът на Литекс разби с 4:1 Лудогорец 2 в първи мач от 6-ия кръг на Втора лига. Юношеският национал Тонислав Йорданов блесна с хеттрик (3, 53, 90), а резервата Искрен Писаров (86) също се разписа. Единственото попадение за втория тим на "орлите" бе дело на Денислав Александров, който намали на 1:2 в 61-ата минута. Така играчите на Живко Желев постигнаха най-голямата си победа от началото на сезона, която е общо трета за ловчанлии. Юношеският национал Тонислав Йорданов пък вече има четири попадения, като се доближи до лидера при стрелците в групата - Светослав Диков от Царско село, който има шест попадения.

Преотстъпеният от ЦСКА-София нападател бе точен в 3-ата минута след разбъркване. Отново той удвои в 53-ата минута, когато бе изведен зад защитата на гостите. Малко след това Александров намали. "Орлите" се опитаха да стигнат до изравняване в оставащите минути, но резервата Писаров вкара първото си попадения за сезона, като доведе резултата до 3:1.

В последните секунди Йорданов вкара своя първи хеттрик във Втора лига, когато завърши бърза контраатака.

Литекс има 11 точки, като изостава на една от лидера Локомотив (София). Лудогорец 2 загуби трето поредно гостуване през този сезон, след като отстъпи с 1:2 на Нефтохимик, 1:3 на Несебър, сега с 1:4 на Литекс. Вторият тим на "орлите" остана със седем точки на девето място.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 2 4:1
1:0 Йорданов (3)
2:0 Йорданов (53)
2:1 Д.Александров (61)
3:1 Писаров (86)
4:1 Йорданов (90)