Изненада още на старта в най-силното хандбално първенство

Най-конкурентният клубен хандбален шампионат в Европа - германската Бундеслига, започна със сериозна изненада. В един от първите два двубоя от новия 41-ви сезон на първенството, Щутгарт неочаквано спечели домакинството си на Мелсунген. Завършилият на едва 14-то място през миналата кампания тим надигра с 29:27 гола един от най-добре окомплектованите състави в шампионата, считан за сериозен претендент за попадане в тройката.

Домакините стигнаха до престижния успех през второто полувреме, в което отбелязаха 15 попадения срещу 13 за съперника. След първата част резултатът бе равен - 14:14.

Двубоят се игра в "Порше Арена" в Щутгарт, която ден по-рано прие и финала за Суперкупата на Германия, в който триумфира шампионът от последните две години - Райн-Некар (Льовен), побеждавайки Кил с 32:30 след изпълнение на 7-метрови хвърляния.

В друг двубой от първия кръг, Гьопинген нямаше особени затруднения да спечели визитата си на един от новаците в Бундеслигата - Лудвигсхафен. Гостите играха силно през първата част, осигурявайки си пет гола преднина. В крайна сметка срещата завърши при резултат 32:25.

Първият кръг на първенството продължава в неделя, когато ще се изиграят още пет мача.