Драма на "Лаута"! Вратарски гаф в последната секунда подари победата на Локо (Пловдив) срещу Дунав

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Дунав мача между двата отбора от седмия кръг на родния шампионат. Успехът за “смърфовете” дойде буквално в последното действие в срещата и бе резултат от груба грешка на вратаря на “драконите” Станислав Антонов. При едно дълго центриране към полето на гостите Тейнур Марем изчисти с шпагат топката. Кълбото отиде към стража, но той не успя да я задържи в ръцете си след плонж и резервата Симеон Райков я получи “на тепсия”, за да донесе успеха на домакините.

Резултатът бе открит от домакините още в деветата минута. Тогава Дино Мартинович се пребори за една топка на границата на наказателното поле и подаде към Димо Бакалов, който с бомбен удар не остави шансове на Станислав Антонов. Малко по-късно "смърфовете" можеха да удвоят, но удар на Мартинович срещна гредата.

В средата на втората част обаче Дунав изравни. Христофор Хубчев центрира отлично в наказателното поле, където Мирослав Буднинов пропусна топката и я остави за Юлиан Ненов, който си я спря и я прати в мрежата на Мори Диао. Така двата тима сякаш си бяха "стиснали ръцете" за подялба на точките, когато се стигна до 93-ата минута, когато гафът на Антонов попари гостите и донесе радост за домакините.

Така Локомотив събра актив от 11 точки и в момента заема четвърта позиция в класирането. Дунав от своя страна остава с пет на 12-о място. Добрата новина за русенци все пак е краят на головата суша за тима, който не бе отбелязвал попадение в предните четири двубоя.