Ботев Пд без победа в четвърти пореден мач от Първа лига (видео)

Носителят на Купата и Суперкупата на България тим на Ботев (Пловдив) продължава с неубедителното си представяне в Първа лига, след като завърши 1:1 срещу Етър във Велико Търново. Гостите откриха резултата чрез Виана, а Бадара изравни след половин час игра.

До края на двубоя болярите бяха по-добрият тим, но не успяха да стигнат до трите точки. Това пък бе четвърти пореден шампионатен мач, в който канарчетата не стигнаха до победата и след седем изиграни кръга са спечелили едва 5 точки.

Иначе гдвубоят започна отлично за гостите, които откриха резултата в 9-ата минута след комбинация през центъра на терена. Балтанов изведе Виана очи в очи с Иванов. Нападателят стреля, вратарят на болярите спаси, но последва добавка на бразилеца, след която Ботев поведе.

След 180 секунди Иван Вълчанов опита да изравни, но шутът му от 20 метра профуча покрай дясната греда на Кайзер. Секунди по-късно Сашо Александров центрира към Бадара, който стреля с глава, но в ръцете на стража на пловдивчани.

В 20-ата минута Румен Руменов овладя топката пред наказателното поле на гостите и шутира, но отново покрай вратата. Девет минути по-късно Бадара се извиси над централните защитници и стреля опасно с глава, вратарят на Ботев не мръдна, но за негов късмет топката излезе в аут.

Натискът на Етър даде резултат в 31-ата минута, когато поредна добра атака завърши с центриране на Сашо Александров към Бадара, централният нападател на виолетовите отправи удар с глава и след лоша намеса на Кайзер топката спря в мрежата на Ботев за 1:1.

Пловдивчани отговориха с опасна атака в 42-ата минута. Тогава Виана овладя на гърди в наказателното поле на домакините и подаде към нахлулия на скорост Фелипе Бризола, но малко не достигна на нисичкия нападател да засече топката от 5-6 метра. Това бе последното по-опасно положение за първата част.

Етър продължи да е по-активен и в началото на втората част, когато пробив на Димо Атанасов завърши с центриране към Иван Стоянов, който шутира опасно от воле, но в аут. Домакините продължиха да търсят втори гол, но в 67-ата минута Ботев можеше отново да излезе напред в резултата след груба грешка на Сашо Александров. Защитникът опита да подаде на свой съотборник пред собственото си наказателно поле, но намери играч на Ботев. Последва пас към Виана, който излезе очи в очи с Иванов, но не си поведе добре топката и позволи тя да му бъде отнета.

След тази ситуация Ботев изравни играта и на свой ред погледна по-смело към противниковата врата, но шут на Неделев от фаул бе спасен от Иванов. В 87-ата минута и Етър получи право да изпълни пряк свободен удар. Иван Стоянов стреля силно, топката рикошира и се насочи под гредата на Кайзер, но вратарят демонстрира невероятен рефлекс, тъй като успя да докосне кълбото, което се отклони в напречната греда и по този начин спаси точката за своя отбор.

ЕТЪР - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1