Сензацията е факт: Вардар взе скалпа на Фенербахче (видео)

Първата сериозна сензация в плейофа на Лига Европа вече е факт. Отборът на Вардар (Скопие) елиминира турския гранд Фенербахче на прага на групите на турнира. Македонският шампион победи с 2:1 в гостуването си в Истанбул днес, а в първия мач на свой терен бе спечелил с 2:0 и с общ резултат 4:1 взе скалпа на далеч по-именития си съперник.

След загубата в първия двубой, "фенерите" бяха принудени да бъдат по-агресивни в предни позиции, но дълго време Вардар удържаше нулевото равенство. Все пак в 61-ата минута защитата на македонците се пропука при един корнер, Мартин Шкъртел с глава продължи към Роман Нойщедтер, който отблизо засече топката във вратата за 1:0.

Вардар обаче много бързо укроти ентусиазма на турския тим. В 68-ата минута гостите организираха бърза контраатака, Жаба Жигаури бе изведен на скорост, финтира двама защитници и от паднало положение по малко куриозен начин успя да промуши топката под плонжа на вратаря.

Така Фенербахче вече се нуждаеше от три попадения, за да продължи напред и за турците това изглеждаше като доста трудна задача. Те опитаха отчаян щурм, но в добавеното време бяха наказани след нова контра на Вардар, завършена от Григоров за крайното 1:2.

В крайна сметка Вардар влиза в групите на Лига Европа, а Фенербахче ще ближе раните си и ще се бори единствено на домашната сцена.

Фенербахче - Вардар 1:2 (в първия мач 0:2)
1:0 Нойщедтер (61)
1:1 Жигаури (68)
1:2 Григоров (91)