Велбъжд би Динамо (Дупница) в контрола

Велбъжд победи Динамо (Дупница) с 3:1 в последната си проверка преди старта на сезона в Четвърта лига, група „Осогово”. Новият тим, създаден от фамилия Караколеви в Дупница водеше на полувремето с 0:1. Мексиканецът Гилермо Гутиерес се реализира с красив удар от около 40 метра, като видя, че вратарят Кирил Кирилов не е в рамките на вратата.

През втората част отборът от Кюстендил вдигна оборотите, а физическите сили на Динамо не стигнаха за всичките минути. Първо удар от воле на Иво Максимов срещна напречната греда, а след това Светлозар Момчилов отбеляза от дузпа, която сам си изработи с майсторско падане. Атанас Пенков и Иво Максимов добавиха по едно попадение за крайното 3:1, за отбора воден от треньора Йордан Златев.

Велбъжд стартира в неделя като гост на Струмска слава (Търновлак) в първия кръг на група „Осогово”, в променената програма след отказа от участие на Коняво. Срещата на терена до река Струма е от 18.00 часа. Динамо (Дупница) продължава подготовката си за група „Рила”, в която първенството започва на 10-ти септември.