Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Роналдо донесе нов трофей на Реал, Петко Христов се докосна до магията на "Бернабеу" (видео)

Реал Мадрид спечели трофея "Бернабеу", след като надигра с 2:1 Фиорентина в сблъсъка между двата тима в испанската столица. Гостите първи взеха преднина в мача с гол на Жордан Верету в 3-ата минута, но домакините направиха пълен обрат, а героят отново бе Кристиано Роналдо, който първо изработи изравнителното попадение на Борха Майорал в 7-ата минута, а след това сам вкара страхотен гол в 33-ата минута и така донесе победата на своя тим. Българинът Петко Христов също влезе в игра за гостите и се докосна до магията на "Сантиаго Бернабеу", макакар и да престоя на терена само няколко минути в добавеното време.

Фиорентина стигна до гол още с първата си атака в мача. В 3-ата минута Жордан Верету бе намерен пред наказателното поле и с много добре насочен удар успя да вкара за 0:1.

Реал обаче реагира като ощипан и в 7-ата минута възстанови равенството. Кристиано Роналдо напредна в пеналта и пусна остър пас към Борха Майорал, който отблизо засече топката във вратата за 1:1.

Гостите имаха страхотен шанс отново да си върнат преднината, след като в 19-ата минута Давиде Астори опита акробатичен удар в наказателното поле и принуди Кико Касийя да показва блестящ рефлекс.

Реал обаче държеше инициативата в мача и в 33-ата минута излезе напред в резултата. Роналдо напредна отляво, нахлу в наказателното поле и с убийствен удар в далечния ъгъл на вратата бе точен за 2:1.

В 44-ата минута домакините можеха да стигнат и до трето попадение, след като мощен удар на Борха Майорал бе спасен по великолепен начин от Марко Спортиело.

Второто полувреме започна малко по-мудно, но постепенно на "Бернабеу" отново стана интересно. В 69-ата минута Иско със супер пас изведе Лукас Васкес зад защитата, но ударът му бе над вратата.

Фиорентина пък отговори с шанс пред Марко Бенаси в 75-ата минута, който бе изпуснат от защитата, но стреля покрай вратата.

Най-добрият шанс за Реал за нов гол дойде в 84-ата минута, когато първо Гарет Бейл стреля от дистанция, вратарят Бартоломей Драговски спаси, а при добавката Роналдо отблизо нацели гредата. До края на мача "белият балет" пропусна още няколко възможности, но до нов гол така и не се стигна.

Все пак Реал се поздрави с успеха и за 27-ми път спечели трофея "Бернабеу".