Азербайджан дочака голямата радост в ШЛ (видео)

За първи път в историята на азербайджанския футбол страната има свой представител в груповата фаза на Шампионската лига. Голямата чест се падна на ФК Карабах, който успя да елиминира ФК Копенхаген в плейофа заради отбелязан гол на чужд терен. Тази вечер мачът в Дания завърши 2:1 в полза на домакините, но успехът с 1:0 преди седмица отвори вратите за Карабах.

ФК Копанхаген почти смачка своя противник през първото полувреме и в заключителните секунди успя да поведе след грешка на вратаря и завършващ удар на Федерико Сандантер.

При една от редките си възможности обаче азерите успяха да реализират оказалия се безценен гол. В 63-ата минута точен беше южноафриканецът Дино Ндлову.

Отговорът на датчаните беше светкавичен и три минути по-късно те отново водеха, след като Андрия Павлович забоде кълбото в мрежата.

Сега вече на домакините им трябваше още едно попадение, но защитата на Карабах удържа в оставащото време до последния съдийски сигнал.

ФК КОПЕНХАГЕН - КАРАБАХ 2:1 (общ резултат 2:2)
1:0 Сантандер (45)
1:1 Ндлову (63)
2:1 Павлович (66)

Карабах продължава напред по правилото за повече отбелязани голове нч чужд терен