Шесто място за българската щафета на Световното по модерен петобой за мъже

Явор Пешлеевски и Тодор Михалев се класираха на изключително престижното 6-о място на Световното първенство по модерен петобой за възрастова група “Мъже” в Кайро, Египет.

Българите започнаха със силно плуване на 2х100 метра св. стил, като завършиха дистанцията за 1’55”, след което се справиха феноменално с фехтовката, където завършиха с резултат от 21 победи и 11 загуби (243 точки). След двете дисциплини двамата ни участници се движеха на 3-о място във временното класиране, но грешка по време на дисциплината езда (прескачане на препятствия) ги изпрати на 8-а позиция преди финалната дисциплина (бягане и срелба). С добър резултат от комбинираната дисциплина, Пешлеевски и Михалев завършиха на 6-о място в крайното класиране, само на 1 секунда след  класиралите се на 5-о място състезатели от Чехия. Почетната стълбичка си поделиха отборите на Корея, Германия и Беларус. Русия остана на 4-а позиция.

Трябва да се отбележи, че българските състезатели са все още във възраст “Младежи”, а Световното първенство е най-голямото и силно състезание за годината, за което е насочена подготовката на всички атлети от световния елит при мъжете. (Пешлеески - 1996 г, Михалев - 1997 г.)

В следващите дни предстои и индивидуалното състезание, където към българския отбор ще се присъедини и Димитър Кръстанов.