Олимпиакос уби мечтата на Риека (видео)

Олимпиакос влезе в групите на Шампионската лига след втора победа над Риека. Гръцкият тим оправда очакванията на специалистите и показа, че притежава повече класа от съперника си. Единствения гол в мача отбеляза Марко Марин в 25-ата минута.

В Пирея Риека поведе, но допусна обрат, а победният гол за Олимпиакос падна в последната минута. Хърватите обаче вярваха, че на свой терен ще успеят да елиминират гръцкия гранд. Старши треньорът Матиаш Кек пусна на върха на атаката Марио Гавранович, а другите офанзивни футболисти в състава му бяха Горгон, Мишич и Хебер.
Олимпиакос също започна с един нападател в лицето на Ел Фарду Бен Набухан, а Мехди Карсела-Гонсалес, Уадис Одиджа-Офое и Марко Марин оформиха триото зад него.

Риека опита да притисне съперника в началните минути. Гавранович и Мишич отправиха удари, но не затрудниха стража на гостите Стефанос Капинос. В средата на полувремето Бен Набухан пропусна да открие за Олимпиакос след центриране на Одиджа-Офое и изстрел с глава. В 25-ата минута бърза контра на гостите изведе Марко Марин на добра позиция и германецът не сбърка - 0:1.
След гола футболистите на Риека се изнервиха и дълго време не успяваха да организират смислена атака. В началото на втората част те бяха застигнати от още една лоша новина - вратарят Симон Слуга се контузи и трябваше да бъде заменен от Андрей Пръскало. В 54-ата минута Гавранович стреля силно, но Капино спаси.

Срещата на "Руйевица" продължи да се развива изцяло по вкуса на Олимпиакос. Гърците се защитаваха спокойно и до края допуснаха само едно опасно положение, но останал очи в очи с Капинос, резервата Флорентин Матей не можа да отправи качествен удар.

Утехата за Риека е, че отборът ще участва в групите на Лига Европа.

РИЕКА - ОЛИМПИАКОС 0:1 (0:1)
0:1 М. Марин (25)

* Олимпиакос се класира за групите с общ резултат 3:1