Пирин разби македонци в контрола

Отборът на ОФК Пирин Благоевград победи с 4:1 /1:0/ втородивизионния македонски тим на Саса Каменица в контролен мач, игран тази вечер на тренировъчната база на благоевградчани в село Рилци. Костадин Ничев в 16 мин. вкара за 1:0 в полза на пиринци. В 58 мин. Димитър Благов удвои преднината на "орлетата", но само минута по-късно гостите намалиха на 2:1 с точно попадение на Стефан Атанасов /59/. Превъзходството на Пирин в следващите минути се изрази в нови два гола на Аймен Суда /64/ и на Валентин Шляков /73/ и резултатът "набъбна" на 4:1. В 88 мин. за игра с ръка в наказателното поле бе отсъдена и дузпа в полза на домакините. Вратарят на Пирин Красимир Костов изпълни 11-метровия наказателен удар, но неговият колега Мики Георгиевски се прояви отлично и не позволи топката да навести мрежата му за пети път.

Старши треньорът на ОФК Пирин Милен Радуканов оцени контролата като много полезна, заради дългата седмица между двата шампионатни мача на отбора му, който в петък игра в Благоевград с Левски, а в неделя гостува на шампионите от Лудогорец в Разград.

"Искахме да видим някои от по-младите футболисти, виждате, че викнахме и четири-пет момчета от школата и мисля, че се получи добра проверка", коментира той.

В приятелския двубой днес Анти Рения получи преди почивката мускулно разстежение и бе изваден от игра. Радуканов се надява контузията му да не е сериозна. Старши треньорът на Пирин каза също, че не желае все още да рискува с пускането в игра с присъединилия се към отбора ирландски футболист Конър Хендерсън. По думите му той тренира повече от другите, но все още не е готов за мачове и може би ще вземе някакво участие в следващия домакински двубой с Локомотив (Пловдив). Радуканов смята, че добре се представят и юношите на клуба, които тренират с първия отбор. "Важно е да продължават да работят, да трупат самочувствие в мачове като днешния, за да могат да израстват", каза наставникът на "зелените".