Светослав Кърчевски взе първа титла при средно напредналите в Интерактив тенис

Светослав Кърчевски взе първата си титла при средно напредналите в Интерактив тенис, след като на финала на Десетия вечерен турнир „Лото“ победи Константин Янов с 2:0 сета (4:0, 4:1). Срещата, която се игра на кортовете на тенис комплекс „Диана“, беше крайно оспорвана и продължи час и десет минути. Двамата съперника завършиха турнира на ръба на силите си, но останаха доволни от представянето си. За Светослав това е втора победа в ИТЛ, а първата му беше през март при начинаещите. Сега обаче, по правилата на лигата, рейтингът му е повишен на 7 и занапред ще трябва да мери сили с най-добрите в категория ИТЛ 500.

Финалът между Светослав и Константин започна без разузнаване, тъй като и двамата се познаваха добре от досегашните си срещи. Те влязоха в директен сблъсък за титлата и от първия гейм стана ясно, че битката ще е кървава, защото имат еднакъв стил на игра, стараят се да допускат минимален брой грешки и гонят всяка топка. Разиграванията продължаваха по няколко минути, но Светослав спечели най-важните точки и затвори първия сет с 4:0. Във втория сет умората на Константин, който играеше пети мач за седмицата, си каза думата. Той отново загуби най-важните топки и сдаде втория сет с 1:4.

“От самото начало на мача усещах, че ще спечеля, не чувствах напрежение и съм доволен от победата”, каза Светослав след награждаването. “Константин ми е удобен противник, защото не играе агресивно, а чака аз да допускам грешки. На мен пък играта ми е да не греша. Той също имаше възможност да спечели поне един гейм, но си изпусна шансовете. Предимството ми беше сервисът, който се получаваше много добре. Направих 2-3 аса и се опитвах през цялото време да играя на бекхенда му, който беше по-слабият му удар. Имах късмет да стигна до финала, защото полуфиналът ми срещу Танчо Сакутов беше много тежък. Спечелих го с 4:1, 3:4, 9:11, след като спасих мачбол. На четвърфинала също имах много труден противник в лицето на Димитър Миленов. Така финалът се оказа най-лесната среща в турнира. Но след като три месеца и половина не играх заради травма на лакътя, сега имах късмет. Много от добрите играчи не се бяха записали за участие. Това обаче е част от играта: появи се шанс и аз се възползвах. Излизам във всеки мач не за победа, а за да покажа най-доброто от себе си. Дори за загубя, ако съм играл добре, съм доволен”, коментира още Кърчевски.

Десетият вечерен турнир „Лото“ ще приключи в сряда с финала в категория ИТЛ 500. Мачът ще се играе от 21 часа на кортовете на тенис клуб „Диана“. Продължават и срещите при начинаещите от Единадесетия вечерен турнир „Лото“. До 25 август, петък, е отворено записването за средно напредналите, а напредналите може да заявят участие до 1 септември. Турнирът в категория ИТЛ 250 стартира на 28 август, а в категория ИТЛ 500 – на 4 септември. Повече подробности за състезанията и за записването може да научите на сайта на Интерактив тенис.