Дузпа спаси Фенербахче в дербито с Трабзонспор

Фенербахче остана без победа и след втория кръг в първенството на Турция. Грандът от Истанбул с мъка се добра до равенството 2:2 в дербито срещу Трабзонспор.
Дебют за Фенербахче направи новото попълнение Жулиано.

Гостите от черноморския град на два пъти повеждаха, но не успяха да удържат преднината си. Резултата откри Бурак Йълмаз с 5-ата минута, а Аалпер Потук изравни в 45-ата. След почивката Олджай Шахан вкара втори гол за Трабзонспор, но в 84-ата минута Матийо Валбуена реализира дузпа за крайното 2:2.

В класирането води Галатасарай с 6 точки, а Фенербхче има едва 2 точки и е на 12-о място.

ФЕНЕРБАХЧЕ - ТРААБЗОНСПОР 2:2
0:1 Б. Йълмаз (5)
1:1 А. Потук (45)
1:2 О. Шахан (56)
2:2 М. Валбуена (84) д.