Мугуруса отвя Халеп и я спря към върха

Гарбине Мугуруса спечели титлата на силния турнир в Синсинати. На финала 23-годишната испанка отнесе Симона Халеп с 6:1, 6:0 и попречи на румънката да се изкачи на първото място в световната ранглиста. Срещата продължи по-малко от час.

Халеп щеше да стане номер 1 в света при успех. Тя обаче загуби финала в Синсинати за трети път в последните четири години. Румънката пропусна трети шанс да оглави ранглистата, като отново допусна загуба на крачка от това постижение. Тя изостава само с пет точки на лидерката Каролина Плишкова.

Мугуруса стигна до втора титла през тази година, като предишната й бе на "Уимбълдън". Тя записа трети успех от четири мача срещу 25-годишната Халеп. Испанката триумфира в Синсинати, въпреки че имаше тежки моменти в турнира. Тя спаси три мачбола в третия кръг срещу Мадисън Кийс.

Испанката започна много убедително и след ранен пробив поведе с 3:0. Съперничката й сякаш не можеше да намери ритъма си и бе далеч от обичайното си ниво. Халеп се опитваше да влиза в по-дълги разигравания, но това не се получаваше. След нов пробив за 5:1 малко по-късно първият сет бе история след само 24 минути.

Втората част нищо не се промени, а мощните удари на Гарбине не срещаха голяма съпротива. Тя спечели първите три гейма след два пробива. При 3:0 Халеп даде всичко от себе си и се стигна до най-оспорвания гейм в мача, минал през 7 равенства. Мугуруса успя да удържи на атаката, спаси първите две възможности за пробив в нейна вреда и това вече пречупи съвсем съперничката й. След това тя нямаше никакви проблеми да стигне до крайната победа.