Локо (Сф) с нова наказателна акция и първо място

Отборът на Локомотив (София) продължава успешното си представяне във Втора лига. "Железничарите" постигнаха четвърти пореден успех в шампионата, след като надвиха с 3:1 Марица (Пловдив) на "Коматево". Момчетата на Младен Додич дори сториха това с обрат, тъй като губеха с 0:1 на почивката.

Юношата на Ботев (Пловдив) Рангел Игнатов даде аванс на новаците в групата в 43-ата минута, след като отбеляза третото си попадение за последните два мача с удар от границата на наказателното поле.  В рамките на 15 минути след почивката "червено-черните" си осигуриха победата с три попадения. Първо Емил Виячки в 58-ата минута изравни. Защитникът се разписа отблизо, а попадението му бе второ през тази кампания. Малко след това в 62-ата минута Николай Цветков донесе пълен обрат. Той се възползва от подаване на Илия Димитров, а десет минути по-късно донесе победата с третия си гол за сезона. Интересното е, че Демона има три гола в пет мача, а миналата пролет вкара два гола в 9 мача за Септември.

Локомотив има 12 точки, като е едноличен лидер в шампионата. Царско село е на второ място с 11 точки, докато Марица е на 14-то място със само три точки.

Марица (Пловдив) - Локомотив (София) 1:3
1:0 Игнатов (43)
1:1 Виячки (58)
1:2 Н.Цветков (62)
1:3 Н.Цветков (73)