Розова долина удари Сокол (Марково)

Отборът на Розова долина победи Сокол (Марково) с 1:0 в мач от 2-ри кръг на Трета лига – Югоизточна група. Двата тима изиграха интересен, равностоен и коректен мач на стадион „Севтополис“ в Казанлък.

През първата част Ангел Семерджиев пропусна да вкара за "соколите" – вратарят Александър Петрунов, с виртуозен плонж успя да опази вратата на домакините, след грешка на защитата. Розова долина“откриха в 38-та минута чрез Атанас Апостолов. Капитанът на "розите" овладя топката на пеналтерията и технично шутира в долния ляв ъгъл на мрежата. Пропуск на Николай Стоичков за момчетата на Чекиста и отново добра намеса на техния вратар Петрунов след шут на Сашо Стойчев белязаха първите 45 минути от срещата.

През второто полувреме гостите от Марково бяха по-активни, но и двата тима играха хаотично в атака и почти не създадоха положения за гол. Така домакините стигнаха до успеха, който е първи за тях през сезона. Сокол пък записа първа загуба, показвайки, че гостуванията на по-сериозните отбори в групата ще са проблемни за момчетата на Манол Георгиев.