Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Любо Пенев с впечатляващ старт начело на Валенсия, засипаха го с похвали

Българският треньор Любослав Пенев стартира с победа с 2:0 като гост начело на втория отбор на Валенсия, който пое от това лято. Валенсия Местая, както е пълното име на тима, се справи при визитата си на Сарагоса Б. Мачът беше излъчен на живо по регионалната телевизия TV Aragon, а коментаторът засипа тима на Пенев с похвали. И двете попадения вкара централният нападател Рафа Мир, който се разписа в 41-ата и в 92-ата минути. Мир можеше да вкара и още един гол, но през второто полувреме се размина с топката на чиста позиция.

Пенев прие предизвикателството с втория тим на Валенсия през лятото, но почеркът от работата му вече си личи, макар да си тръгнаха 14 човека от миналия сезон. С доста обновен състав, Валенсия Б доминираше през огромна част от времето и спечели симпатиите. "Много бърза игра на Валенсия Местая. Бързо преливат от фаза атака във фаза защита, а темпото е завидно предвид горещото време, констатита TV Aragon. Следващата неделя Пенев и неговите футболисти са домакини на новака в дивизията Пералада.