Добруджа разби Локомотив (Русе)

Фаворитът за първото място в Североизточвана Трета лига Добруджа 1919 записа убедителна победа с 4:1 над Локомотив (Русе) в среща от втория кръг. омакините дръпнаха с 4:0 до почивката. През второто полувреме, макар и с 10 души на терена заради червен картон, показан на капитана им Живко Парашкевов, „железничарите“ продължиха да се борят храбро и намалиха чрез младия Мирослав Георгиев.

Срещата в Добрич бе първа за сезона за „жълто-зелените“, тъй като мачът от предния кръг, в който те трябваше да приемат Доростол 2013 (Силистра), бе отложен по молба на гостите.

В първите минути на двубоя футболистите на Добруджа 1919 съумяха да задържат топката повече и да търсят път към вратата на противника, но локомотивската защита се справяше умело с опасностите. Все пак, в 23-ата минута домакините успяха да открият резултата чрез Кристиан Пешков. Той получи от Адемов центрирана топка отляво и с глава направи вратаря на „железничарите“ Радосвет Христов безпомощен.

В 34-ата минута самият Ахмед Адемов нахлу отново от ляво и от много малък ъгъл успя да насочи топката към мрежата за 2:0. В самия край на първото полувреме русенци допуснаха нови два гола при грешки в отбраната. Първо, в 38-ата минута Георги Колев центрира и непокритият в наказателното поле Велимир Попчев с глава направи 3:0. В продължението преди почивката Лионел Матадос прехвърли технично вратаря Христов за 4:0.

След подновяването на играта „железничарите“ продължиха да играят открито, въпреки негативния резултат и опитаха да пренесат играта в половината на домакините. Първо Живко Парашкевов с далчен шут прати топката под гредата, където вратарят на Добруджа успя да я улови, а малко по-късно при пряк свободен удар за русенци се наложи със сетни усилия стражът на домакините да избива в корнер.

В 54-ата минута при нарушение срещу халфа на Локо (Русе) Мирослав Георгиев в центъра на терена, капитанът на „железничарите“ Живко Парашкевов поиска обяснение от съдията, за което му беше показан директен червен картон.

При 0:4 и с човек по-малко гостите от Русе не се отказаха и продължиха да водят мъжка битка по целия терен. В 58-ата минута усилията им бяха възнаградени, след като Мирослав Георгиев разстреля от упор вратаря на Доруджа при едно центриране отляво. Това бе и първи гол с „червено-черния“ екип за многообещаващия млад футболист на Локо (Русе).

Докрая на двубоя и домакините от своя страна се опитаха да вкарат още голове, но отбраната на „железничарите“ и вратарят Христов не допуснаха това да се случи.

Срещата в Добрич започна с минута мълчание в памет на починалия преди шест дни бивш футболист на Добруджа, Славия и националния отбор Иван Хайдарлиев.

В следващия кръг Локомотив (Русе) трябва да приеме Доростол 2013 Все още, обаче, няма яснота дали този мач ще се играе, тъй като силистренци вероятно ще се откажат от участие в първенството на Трета лига. И днешната им среща с Хитрино също бе отложена.

Добруджа 1919 (Добрич) – Локомотив (Русе) 4:1 (4:0)
1:0 Кристиан Пешков 23′
2:0 Ахмед Адемов 34′
3:0 Велимир Попчев 38′
4:0 Лионел Матадос 45’+1′
4:1 Мирослав Георгиев 58′

Червен картон: Живко Парашкевов (Локо) 54′.

Съставът на Добруджа 1919: Димитър Илиев, Явор Колев, Даниел Граматиков /капитан/, Ахмед Адемов, Велимир Попчев (64′ – Станимир Андонов), Лионел Матадос, Симеон Симеонов (60′ – Дони Дончев), Васко Боев, Георги Колев, Кристиан Пешков (70′ – Мердин Мехмедов)

Съставът на Локо (Русе): 92. Радосвет Христов, 13. Мартин Рачев (54′ – 15. Мартин Георгиев), 8. Огнян Брайнов (76′ – 22. Александър Тошков), 16. Борислав Джарнавлиев, 23. Мартин Иванов, 19. Живко Парашкевов /капитан/, 6. Мирослав Георгиев, 7. Борислав Караиванов, 10. Мартин Недков, 11. Динко Станчев, 9. Сонер Хюсеин.