Еспаньол открадна точка от Севиля

Отборите на Севиля и Еспаньол не успяха да се победят в сблъсъка помежду си от 1-ия кръг на новия сезон в Примера дивисион. Срещата на "Рамон Санчес Писхуан" завърши при резултат 1:1, като гостите могат да са доволни, че откраднаха точка от това тежко гостуване, след като съперникът им пръв поведе в резултата, а след това направи и куп пропуски. Клеман Ленгле даде преднина на севилци в 26-ата минута, но Лео Баптищао изравни в 35-ата, а домакините така и не можаха да вкарат втори гол, въпреки огромните усилия, които положиха.

Севиля поведе в 26-ата минута, когато след центриране от корнер вратарят Пау Лопес действа доста нескопосано и позволи на Клеман Ленгле да бутне топката зад голлинията, макар да останаха съмнения дали тя премина с целия си обем.

Еспаньол обаче успя да изравни в 35-ата минута. Лео Баптищао открадна една топка в средата на терена, премина на парад през защитата на домакините и с техничен удар заби топката във вратата за 1:1.

През второто полувреме Севиля се хвърли на щурм да търси победата и направи куп пропуски пред вратата на гостите, а в 70-ата минута Луис Муриел останал непокрит в наказателното поле нацели греда.

В 84-ата минута обаче Евер Банега си изкара глупав червен картон за спор със съдията и с това окончателно уби устрема на своя тим.

В крайна сметка мачът приключи без повече попадения в двете врати, а съперниците взеха по една точка на старта на сезона.