Наполи не се затрудни на старта (видео)

Отборът на Наполи започна новия сезон в Серия "А" с убедителен успех с 3:1 като гост на Верона. Неаполитанците демонстрираха познатия атакуващ стил и спокойно можеха да спечелят и по-убедително. Автогол на Самуел Супрайен в 32-ата, Аркадиуш Милик в 39-ата и Фаузи Гулам в 62-ата бяха точни за гостите. Почетното попадение за домакините пък бе дело на ветерана Джампаоло Пацини от дузпа в 83-ата минута. Гостите завършиха мача в намален състав, след като Елсейд Хисай бе изгонен при нарушението за дузпата.

Иначе мачът стартира с по-добра игра на Наполи и още в 3-ата минута удар на Лоренцо Инсиние бе спасен от вратаря. Именно Инсиние бе най-активен в предни позиции за гостите и имаше още три възможности за гол. Първо в 18-ата минута стреля над вратата, след това минута по-късно шутът му бе спасен, а в 29-ата минута получи чудесно центриране и стреля от воле, но покрай вратата.

Хосе Кайехон също пропусна добра възможност за Наполи в 27-ата минута, когато бе изведен в пеналта, но стреля твърде слабо, за да затрудни вратаря.

По-добрата игра на гостите в крайна сметка доведе до гол, но той падна по доста куриозен начин. В 32-ата минута след центриране от корнер вратарят Николас се размина с топката и от крака на Супрайен тя се озова във вратата за 0:1.

В 40-ата минута неаполитанците успяха и да удвоят преднината си. Те организираха страхотна контраатака, Инсиние подаде за Милик, който с прецизен удар от движение бе точен за 0:2.

И през втората част Наполи продължи да диктува темпото и в 62-ата минута резултатът стана класически. Удар на Дрис Мертенс отблизо бе отразен от вратаря, но при добавката Гулам вкара отблизо за 0:3.

Последваха нови пропуски на Мертенс и Инсиние, за да дойде 83-ата минута, когато от нищото Верона успя да върне един гол. Хисай изблъска в гръб откъсващия се Даниел Беса, а съдията даде дузпа и показа червен картон на защитника. Пацини пък не сгреши от бялата точка за 1:3.

Това даде импулс в играта на домакините, който бяха близо до втори гол само минута по-късно, когато отново Пацини бе изпуснат от защитата и само добрата намеса на Хосе Рейна запази резултата непроменен. При последвалия корнер и Мартин Касерес стреля опасно с глава до гредата.

Силите на играчите на Верона обаче не стигнаха за нищо повече и те трябваше да преглътнат загубата, докато Наполи записа първите три точки в актива си.