Нант на Раниери измъкна с десет души първа победа

Отборът на Нант победи с 1:0 като гост Троа в мач от третия кръг на Лига 1. Играчите на Клаудио Раниери показаха сериозен дух, тъй като повече от час играха с човек по-малко, след като Шидозие Авазием бе изгонен още в 34-ата минута. Все пак гостите се мотивираха до краен предел и не допуснаха попадение във вратата си, а успяха да вкарат победен гол десетина минути преди края. Давид Алсибиад центрира към Емилиано Сала и централният нападател донесе победата на “канарчетата”. Това бе първи успех за Клаудио Раниери начело на Нант след две загуби в първите кръгове. Троа пък допусна първа загуба след победа и равенство в началото.

Ница също записа първи успех, след като се наложи с 2:0 над Гинган. Попаденията паднаха в края на първата и началото на втората част. Аласан Плеа откри, а Реми Валтер удвои. Срещата бе дебют за “орлетата” на Уесли Снайдер, който пристигна от Галатасарай. Така двата тима имат по три точки от началото на сезона.

Монпелие и Страсбург завършиха наравно 1:1 след голове на Идрис Саади за гостите и Даниел Конгре за домакините. Рен и Дижон също завършиха наравно - 2:2. Фирмин Ндомбе вкара два гола за домакините, но с попадения на Чанг-Хоон Квон и Жулио Таварес гостите стигнаха до точката.