Атлетико Мадрид показа голям характер срещу новак (видео)

Атлетико Мадрид показа голям характер и се добра до равенство 2:2 в първия си мач за новия сезон в Примера дивисион. "Дюшекчиите" губеха с 0:2 и бяха останали с човек по-малко на терена, но въпреки това успяха да вземат поне точка от този двубой. Кристиан Стуани даде преднина на домакините с два гола в 23-ата и 25-ата минута. След това в 66-ата Антоан Гризман доста спорно бе изгонен от игра заради симулация и спор със съдията. Дори и с 10 души на терена обаче гостите стигнаха до равенството с голове на Анхел Корея в 78-ата и Хосе Хименес в 85-ата минута на срещата.

В началото Атлетико даваше вид, че е по-добрият тим на терена и в 14-ата минута гостите създадоха първата по-интересна ситуация в мача като Саул Нигес опита далечен удар, преминал над вратата.

Играчите на Жирона обаче въобще не изглеждаха стъписани и в 23-ата минута успяха да открият резултата при първата си голова възможност. Тогава Гранел центрира в наказателното поле и Стуани с глава простреля вратата на Ян Облак за 1:0.

Само две минути по-късно защитата на гостите капитулира за втори път. Отново след центриране в пеналта бранител не се намеси добре и прати топката към Стуани, който отново с глава почти по идентичен начин удвои преднината на своя тим.

Това явно бе сериозен удар по самочувствието на Атлетико, който нямаше никаква идея как да се върне в мача. В същото време домакините имаха още две възможности до края на полувремето, като в 42-ата минута отново Стуани стреля неточно, а секунди по-късно изстрел на Порту бе спасен от вратаря.
И в началото на втората част Жирона изглеждаше по-свежият отбор и в 53-ата минута след една лошо изчистена топка Марк Муниеса стреля нелошо с глава и отново Облак бе последна преграда пред гола.

Проблемите за Атлетико станаха още по-големи в 66-ата минута, когато Антоан Гризман се измъкна от защитата на домакините и след сблъсък с Горка Ираисос падна в наказателното поле. Вместо обаче да бъде отсъдена дузпа за "дюшекчиите", съдията реши, че французинът е симулирал и му показа първо жълт, а след това и червен картон.

Като че ли обаче Атлетико заигра по-добре в намален състав. В 78-ата минута резервата Анхел Корея бе оставен да напредне на скорост до границата на наказателното поле и с убийствен изстрел отбеляза за 2:1. В 85-ата минута гостите стигнаха и до изравняване. След центриране от фаул Хименес бе изпуснат от защитата и с глава бе точен за 2:2.

В края Жирона можеше все пак да измъкне трите точки, но Муниеса отблизо направи голям пропуск и стреля над вратата.

Така двата тима не успяха да излъчат победител, като всеки от тях ще запише по една точка в актива си. Със сигурност зрителите на стадион "Монтиливи" останаха доволни от зрелището, което наблюдаваха в историческия първи мач на Жирона в елита на Испания.