Безпощаден Рубин нанесе пета поредна загуба на Анжи (видео)

Отборът на Рубин записа убедителна победа с 6:0 над Анжи в домакинството си от 7-ия кръг на руската Премиер лига. Играчите на Курбан Бердиев демонстрираха доста атрактивен футбол и нанесоха пета поредна загуба на своя съперник. Точни за успеха на домакините бяха Джонатас в 4-ата и 31-ата минута, Гьокдениз Карадениз в 15-ата, Елмир Набиулин в 62-ата, Ян М'Вила в 85-ата и Максим Лестиен в 87-ата минута.

Срещата започна повече от добре за Рубин, който в 4-ата минута поведе в резултата. Рифат Жемалетдинов свали с глава за Джонатас, който без забавяне насочи кълбото в мрежата за 1:0.

Много скоро домакините успяха и да удвоят преднината си. В 15-ата минута Карадениз отне една топка пред наказателното поле и с много техничен прехвърлящ удар вкара за 2:0.

В 31-ата минута резултатът вече стана класически. Карадениз с прехвърлящ пас намери Джонатас в наказателното поле и бразилецът с мощен удар от воле прати топката неспасяемо под гредата.

През втората част играчите от Казан продължиха да доминират и в 62-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле и Набиулин с глава я насочи във вратата за 4:0.

В 85-ата минута Карадениз напредна отдясно и подаде към нахлуващия на скорост Ян М'Вила, който от движение стреля във вратата за 5:0.

Само две минути по-късно бе оформено и крайното 6:0. Домакините организираха бърза контраатака, Лестиен пое топката в центъра на терена и сам напредна до наказателното поле на съперника и хладнокръвно отбеляза.

Така Рубин събра актив от 11 точки и излезе на 5-ото място във временното класиране. Анжи пък остава със само 3 точки в актива си на предпоследното 15-то място в таблицата.