Гол в края донесе нова победа на Карнобат

Втора поредна победа в шампионата на Югоизточната Трета лига спечелиха футболистите на „Карнобат”, които в дебютното си домакинство надделяха с 2:1 срещу тима на „Свиленград”.
Момчетата на играещия треньор Георги Калоянов откровено трудно стигнаха до победата, след като почти до края резултатът бе 1:1.
В герой за карнобатлии се превърна Петър Колев, който в 86-та минута реализира победното попадение. Голът заслужено може да бъде определен като „златен”, с оглед на това, че е решителен за успеха на „Карнобат”.
Резултатът бе открит от Георги Калоянов в 24-та минута. Той отбеляза след изстрел по земя отдалеч. Голът предизвика различни емоции - радостни за местните привърженици на най-популярната игра, и не особено приятни за гостуващите футболисти.
Състезателите от „Свиленград” поискаха обяснение от съдията за зачитането на гола. В протеста те видимо уверяваха съдийския състав, че вратарят им е хванал топката не зад голлинията.
Вместо да поведат с 2:0 в резултата, футболистите на „Карнобат” допуснаха изравнителен гол.
В 39-та минута Христо Тонев тръгна на самостоятелен рейд, измъкна се от опеката на защитата на „Карнобат” и реализира за 1:1.
До решителния гол на Петър Колев статуквото в резултата остана без промяна. В 86-ата минута популярният централен  нападател, с дълъг и успешен стаж в професионалния футбол, хвърли в екстаз феновете на „Карнобат”, когато при продължително разбъркване в наказателното поле на „Свиленград” се докопа до топката и я мушна в мрежата на противника за крайното 2:1.
Двубоят протече сравнително коректно и културно, въпреки честата поява на медицинското лице в помощ на състезателите от „Свиленград” в последните 20 минути - ситуации, в които гостите дори направиха и две принудителни смени.
Честите прекъсвания на играта обаче не се понравиха на състезателите и феновете на „Карнобат”, особено в моментите на равенство в резултата. В крайна сметка победителят е известен - „Карнобат”, който в проведената среща игра с нов екип в традиционните червено-черни цветове.
След изиграните два кръга „Карнобат” вече има 6 точки, а „Свиленград” към момента е без успех.
Следващият, 3-ти, кръг предлага гостуване на „Карнобат” на новака в групата  ”Тунджа” /Ягода/. Двубоят е в  неделя, 27-ми август, от 18 часа. Ден по-рано „Свиленград” ще приеме „Раковски”.
Следващото домакинство на „Карнобат” е на 30 август ,сряда, когато от 18 часа на
Градския стадион в ролята на опонент ще влезе тимът на „Левски” /Карлово/, играл доскоро във Втора професионална лига.
КАРНОБАТ: Роман Васенев, Трендафил Момчилов, Милен Стоянов, Яни Николов, Пламен Димитров, Димитър Петров, Йозгюр Садула /56 - Гюнай Христемов/, Живко Димов, Кристиян Христов /65 - Димитър Иванов/, Георги Калоянов, Петър Колев /90 - Митко Митев/
СВИЛЕНГРАД: Милен Вангелов /62 - Янислав Иванов/, Янко Стоянов, Анастас Лолов, Петър Костадинов, Петър Кръстев, Йордан Лозанов /84 - Радослав Христов/, Иван Ангелов, Ростиан Караиванов/, Стоян Костадинов, Христо Георгиев /90 - Андон Димитров/, Христо Тонев