ЦСКА-София разпиля аутсайдера Витоша за най-изразителната победа в Първа лига (видео)

ЦСКА-София постигна най-изразителната победа от началото на сезона в Първа лига, след като разгроми с 6:1 на "Армията" аутсайдера Витоша. Два гола за червените вкара Божидар Чорбаджийски, а по веднъж се разписаха Фернандо Каранга, Тиаго, който се отличи и с три асистенции, Рубен Пинто и Кевин Кубемба. За гостите, които в този двубой започнаха без част от титулярите си, оставени от наставника Костадин Ангелов на пейката, реализира Григор Долапчиев.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от терористичния акт в Барселона.

Първата опасност в двубоя дойде още в третата минута, когато Христозов се подхлъзна и позволи на Каранга да се озове очи в очи с Иванов. Таранът се засуети, но все пак подаде към нахлуващия отдясно Манолев, който стреля силно, вратарят на гостите първоначално изпусна топката, но после успя да я улови.

Само 60 секунди след тази ситуация домакините получиха право да изпълнят корнер. Последва центриране на Тиаго към Чорбаджийски, който стреля с глава от сериозна дистанция, топката тупна пред плонжиралия страж на гостите Иванов и влетя в неговата мрежа - 1:0 за ЦСКА-София.

В 13-ата минута червените организираха добра атака през центъра, след която вкараха за втори път. Манолев изведе Тиаго леко вдясно, той подаде отлично по земя към Каранга, който не уцели добре топката с десния крак, но за негов късмет това се оказа положително в този случай и тя влетя във вратата на Иванов.

В 35-ата минута Витоша можеше да върне едно попадение, когато Бодуров се размина с топката и тя стигна до непокрития Долапчеив, който обаче не се възползва от подаръка, стреляйки слабо в ръцете на Черниаускас.

ЦСКА-София отговори подобаващо в 39-ата минута, когато Божидар Чорбаджийски вкара за втори път след центриране от корнер и изстрел с глава, подпомогнат и от вратаря Иванов, който можеше да се намеси по-добре в тази ситуация.

Головият рецитал на домакините продължи и през втората част. Шест минути след почивката футболистите на Стамен Белчев поискаха дузпа от главния рефер за игра с ръка на гостуващ бранител след центриране на Кулма, но Ставров прецени, че тя е неумишлена и не отсъди 11-метров наказателен удар. Секунди по-късно Михаил Иванов изби топката в ръката на Кристиян Узунов и червените отново претендираха за дузпа, която не получиха.

В 54-ата минута те все пак стигнаха до четвърти гол, но от игра. Манолев изведе Стойчо Атанасов, който центрира, бранител на гостите се подхлъзна и падна, а зад него Тиаго без проблем вкара за 4:0.

Седем минути по-късно Долапчиев успя да отбележи, когато получи пас от Кутев, прехвърли Стойчо Атанасов и стреля по земя, а шутът мина под плонжа на Черниаускас.

Малко преди това Пинто разтресе напречната греда, а след гола на Витоша резервата Кевин Кубемба можеше да реализира, но изстрелът му бе спасен от Иванов.

В 74-ата минута Витоша допусна поредна груба грешка при разиграване в собственото си наказателно поле и като по чудо не получи пето попадение. Четири минути по-късно логичното се случи и нова грешка на Михаил Иванов доведе до пети гол в неговата врата. Стражът се размина с топката при излизане извън наказателното си поле и Рубен Пинто вкара в празната врата.

Крайното 6:1 оформи резервата Кевин Кубемба, разписал се в 90-ата минута след пас с пета на Енрике.

ЦСКА-СОФИЯ - ВИТОША 6:1