Разправии и мелета между фенове на ЦСКА-София и ЦСКА 1948 в Пещера, намесиха се запалянковци на Левски и полицията

Сериозно напрежение и две мелета се разразиха през първото полувреме на мача от Югозападната Трета лига между отборите на Свобода (Пещера) и ЦСКА 1948.

На срещата присъстват около 400 зрители. Гостите от София са подкрепяни от 70-80 свои фенове. Сред публиката на домакините пък заедно гледат мача 4-5 привърженици на ЦСКА-София и още толкова с фланелки на Левски. Именно тези десетима човека започнаха словесни атаки и разправии с феновете на гостите, които не им останаха длъжни. Първоначално всичко бе в рамките на нормалното, но на по-късен етап напрежението нарасна и започнаха да летят бутилки. Запалянковците на ЦСКА 1948 опитаха да съборят оградата, за да се насочат към опонентите си, но бяха спрени от дошлите полицаи, които временно усмириха страните.

Секунди след края на първото полувреме се разрази ново меле. Група запалянковци влязоха в нови разправии с гостуващата агитка. Полицията отново реагира бързо, а мелетата завършиха с един арестуван.