Арсенал много рано показа нестабилност (видео)

Още във втория кръг Арсенал показа защо никой не смята, че отборът ще се бори за титлата във Висшата лига. Лондончани загубиха с 0:1 гостуването си на Стоук. Единственото попадение реализира дебютантът Хесе Родригес, който бе привлечен от ПСЖ преди няколко дни. Испанецът изигра отличен мач и се разписа в началото на второто полувреме.

Отборът на Марк Хюз започна активно, а новото попълнение Хесе стартира отлично. Той бе изведен от Флетчър в четвъртата минута, преодоля Мустафи, но Петър Чех излезе и блокира удара му.

След отличното начало на домакините Арсенал изравни играта и започна да играе повече с топката. Отлично разиграване след четвърт час игра изведе Белерин в наказателното поле, но защитата на съперника успя да се справи. Малко по-късно удар на Уелбек бе спасен от Бътланд. Отговорът на Стоук бе прекрасна контраатака, като отново Хесе се отличи. Испанецът проби през четирима играчи на лондончани и върна към Чупо-Мотинг, но изстрелът бе слаб и не затрудни Чех.

В средата на първото полувреме Шакири напусна терена поради контузия и на негово място влезе Берахино. Арсенал пък имаше възможност да открие резултата в 28-ата минута. Центриране на Йозил на далечната греда намери Рамзи, но Бътланд успя да блокира удара. Стоук отговори с удар с глава на Шоукрос, който от добра позиция насочи топката неточно.

Силен дъжд затрудняваше играчите към края на полувремето. Той обаче не можеше да спре Джо Алън. Уелсецът бе изведен в добра позиция, но Чех излезе и го накара да се отдалечи от наказателното поле, а след това ударът му бе блокиран.

Стоук успя да поведе в самото начало на втората част. При своя дебют Хесе откри резултата. Той получи подаване от Берахино в наказателното поле и с хубав удар прати топката покрай Чех. Арсенал се опита да отговори, като стигна до няколко положения. В 62-ата минута обаче можеше да получи втори гол. След контраатака удар на Берахино с глава бе спасен блестящо от вратаря на гостите.

Постепенно натискът на лондончани започна да се увеличава и до края те доминираха. В игра се появи и героят от мача с Лестър Оливие Жиру. В 72-ата минута Лаказет прати топката в мрежата с хубав удар, но попадението бе отменено поради доста спорна засада. Жиру пък пропусна да изравни в самия край на срещата, когато негов удар с глава мина близо до гредата.

СТОУК - АРСЕНАЛ 1:0
1:0 - Хесе (47)