Оказаки поведе Лестър с гол от съблекалнята (видео)

Шинджи Оказаки поведе Лестър към първата победа на тима за новия сезон. Японецът откри резултата в 52-ата секунда на домакинството срещу новака Брайтън. “Лисиците” спечелиха с 2:0, а другото попадение бе отбелязано от защитника Хари Магуайър в 54-ата минута.

Отборът на Крейг Шекспир започна блестящо с ранния гол, а в началните минути над всички бе Риад Марез, чието бъдеще в клуба е под въпрос. Той проби по лявото крило и стреля, вратарят на Брайтън изби топката на крака на Оказаки и японецът откри резултата с втория си гол от началото на сезона. Лестър доминираше, но Джейми Варди нямаше ден. Той пропусна добра възможност в 16-ата минута. Малко преди почивката нападателят намери Оказаки, но и тази възможност не бе оползотворена.

Брайтън не впечатляваше с нищо, а в началото на втората част получи второ попадение. След ъглов удар Хари Магуайър се извиси и удари топката с глава, тя се отклони от рамото му преди да попадне в мрежата. Чак след втория гол гостите започнаха да се опитват да играят. Те имаха предимство в последната част на срещата, но не се възползваха от малкото ситуации, които създадоха пред Шмайхел.