Шампионско начало за Юве в исторически мач (видео)

Шампионът на Италия Ювентус разби Каляри с 3:0 на старта на сезон 2017/2018 година в Серия "А". “Старата госпожа” тръгна мощно към седмо поредно Скудето на "Алианц Стейдиъм" в исторически мач, тъй като за първи път бе използвана модерната технология "ВАР" (Видео Асистент Рефер). Именно с нейна помощ бе отсъдена дузпа срещу "бианконерите", но Джанлуиджи Буфон спаси удар на Фариас в 40-ата минута. Марио Манджукич бе точен в 13-ата минута, вкарвайки първото попадение през новата кампания в калчото. Аржентинският талант Пауло Дибала удвои в 45-ата минута, а голмайсторът на Юве Гонсало Игуаин също откри головата си сметка в 66-ата минута.

Сезонът в Италия започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при атентата в Барселона. Реферът Фабио Мареска пък влезе в историята, като първият съдия, който използва ВАР в Серия "А".

Шампионски старт за Ювентус Наставникът на "бианконерите" Масимилиано Алегри не заложи на нито едно ново попълнение, а Ругани смени Леонардо Бонучи, който премина в Милан. Напусналият в посока ПСЖ Даниел Алвеш пък бе заменен от Стефан Лихтщайнер в схемата 4-2-3-1, където Клаудио Маркизио бе изместил Сами Седира в халфовата линия. Треньорът на гостите Масимо Растели заложи на двама от новите - Марко Андреоли и Лука Чигарини, но нямаше как да разчита на преминалия по-рано днес в Спал голмайстор Марко Бориело.

Шампионски старт за Ювентус Юве тръгна силно и още в 13-ата минута Манджукич вдигна тифозите на крака с хубав удар от въздуха. Той засече центриране отдясно на Лихтщайнер. "Бианконерите" продължиха да атакуват. След няколко пропиляни възможности се стигна до историческия момент. Нарушение на Сандро срещу Чоп не бе видяно добре от рефера, който отиде до тъчлиния, за да се консултира с видео асистент рефера, след което показа бялата точка. Това не се хареса на домакините, а Фарианс имаше уникална възможност да изравни, но стреля лошо, а Буфон отново показа класа и изби. Това се случи в 39-ата минута, а секунди преди края на първото полвреме Ювентус удвои. Дибала бе изведен зад защитата, а след това показа класата си, като вкара майсторски за 2:0.

Шампионски старт за Ювентус Второто полувреме продължи да бъде под пълен превес на Ювентус, който стигна до трети гол в 66-ата минута. Този път Игуаин прати коженото кълбо в мрежата, след като се възползва от подаване на Алекс Сандро. Малко след това Блес Матюиди и Дъглас Коща направиха официален дебют за шампионите, след като замениха Хуан Куадрадо и Игуаин. В оставащите минути Дибала пропусна да направи още по-голяма победата.

Шампионски старт за Ювентус Така Ювентус се реваншира пред своите тифози за слабата игра и загубата от Лацио (2:3) във финала за Суперкупата на Италия преди седмица на "Олимпико". Следващия кръг “Старата госпожа” гостува на Дженоа, където от този сезон играе Андрей Гълъбинов. Отборът от остров Сардиния пък гостува на друг от грандовете  - Милан, във втория кръг.

Шампионски старт за Ювентус ЮВЕНТУС - КАЛЯРИ 3:0

1:0 Манджукич (13)
2:0 Дибала (45)
3:0 Игуаин (66)

ЮВЕНТУС: (4-2-3-1) Буфон, Лихщтайнер, Ругани, Киелини, Алекс Сандро, Маркизио, Пянич, Куадрадо, Дибала, Манджукич, Игуаин.

КАЛЯРИ: (4-3-1-2)

Краньо, Падоин, Андреоли, Пиказане, Капуано, Фараго, Чигарини, Йоница, Барела, Фариас, Чоп