16-годишните национали почти на дъното в Европа

16-годишните баскетболни национали на България завършиха на четиринадесета позиция в крайното класиране на ЕвроБаскет Дивизия Б. Това означава, че момчетата на Иван Коцев се нареждат под №30 на континента като цяло, предвид елитната Дивизия А, в която има общо 16 отбора. В нашата дивизия участниците са общо 20.

В срещата за разпределение на 13/14 място “лъвчетата” отстъпиха с 64:71 на състава на Исландия. Слаб старт коства на българчетата това развитие на двубоя, след като в първите 10 минути те реализираха 7 точки срещу 21 за северняците. На почивката резултатът бе 26:36, а след 30 минути Исландия бе напред с 12 точки - 41:53. Финалният щурм на нашите даде отражение върху разликата, но победата бе за гостите след 64:71.

Александър Стоименов се отличи с 18 точки и 5 борби. Капитанът Михаил Молдов вкара 10 точки, колкото добави и и Слав Георгиев. Емилиян Грудов реализира 8 точки, а Константин Костадинов вкара 7 точки и овладя 8 борби.

Вейгар Линсон бе над всички за Исландия със своите 30 точки, 12 борби, 4 асистенции и 2 отнети топки, донесли на родината му тринадесетата позиция в крайното класиране на Дивизия Б.