Негативната статистика зад успеха на баварците

Байерн (Мюнхен) записа хубава като резултат победа с 3:1 над Байер (Леверкузен) в първия двубой от новия сезон в Бундеслигата, но не беше толкова убедителен както друг път. Статистиката показва, че шампионите са владели топката само в 51.3% от времето, което е най-ниско постижение за отбора в първенството след идването на Карло Анчелоти за наставник. Досега футболистите на италианеца бяха играли с кълбото най-малко в 54% от времето.

След почивката на “Алианц Арена” в петък вечер процентът дори спадна до 49.5, тъй като съперникът заигра по-добре. Бившият капитан на Байерн Оливер Кан отчете слабостите. “Беше видно, че домакините не бяха на ниво в определени моменти и като цяло допуснаха Байер да създаде доста положения. През второто полувреме Леверкузен отправи 8 срещу 2 изстрела към вратата”, анализира бившият вратар пред ZDF.

Централните защитници Матс Хумелс и Никлас Зюле не оправдаха очакванията през втората част, като загубиха повечето си единоборства.