Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Пламен Илиев със силен мач за Астра

Бившият вратар на Левски Пламен Илиев направи много добър мач за Астра в 7-ия кръг на румънското първенство. Неговият отбор завърши 0:0 с гостуващия Поли (Яши). Българинът имаше няколко важни намеси, а през второто полувреме спаси удар на останалия очи в очи с него Кизито.

Двата тима завършиха в намалени състави. Още в края на първото полувреме за два жълти картона беше изгонен Ромарио от Астра, а в добавеното време същото се случи и с Тиаго Алмейда от гостите.

Астра, воден от бившия наставник на ЦСКА Едуард Йорданеску, има само една загуба и е на 5-о място в класирането с 12 точки. Лидер е ЧФР Клуж с 16 пункта.