Страхил Попов и Касъмпаша препънаха шампиона Бешикташ (видео)

Българският национал Страхил Попов имаше важна роля за своя тим Касъмпаша при равенството 2:2 срещу Бешикташ в среща от втория кръг на турското първенство - Сюперлиг. Шампионите в последните два сезона повеждаха на два пъти през първата част, но все пак допуснаха изравнително попадение малко преди края на двубоя, игран на стадион “Реджеп Тайип Ердоган” в Истанбул.

Попов, който започна трети сезон в истанбулския тим, бе титуляр във втори пореден двубой и остана на терена до края на срещата.

Раян Бабел даде преднина на “орлите” едва 7 минути след началото на двубоя. Холандецът засече на празна врата отлично подаване на централния нападател Ченк Тосун. Гостите запазиха аванса си само 16 минути, след като в 23-ата германецът Маркус Ноймайр отбеляза прекрасно попадение. Бившият футболист на Дуйсбург, Вадуц и Люцерн, се разписа с фалцов удар от разстояние, изпращайки топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Фабри.

След още 11 минути Бешикташ отново поведе, благодарение на автогол на тунизийския защитник Сиам Бен Юсеф. След центриране в наказателното поле, Талиска отклони топката с глава, а тя рикошира в бранителя и мина покрай вратаря Рамазан Кьоше.

Малко след почивката шампионите пропуснаха отличен шанс да си осигурят успеха, след като Тосун стреля високо над вратата от идеална позиция в наказателното поле. Вместо да си тръгнат с три точки от срещата, играчите на Сеньол Гюнеш допуснаха нова грешка в 78-ата минута.

Египтянинът Махмуд Хасан, известен като “Трезеге”, напредна към наказателното поле необезпокояван и се разписа с удар от разстояние, при който топката се отклони леко от неговия съотборник Ранхел.

Касъмпаша се превръща в изключително неприятен съперник за Бешикташ, който има само 1 победа в последните 5 сблъсъка с по-скромния си градски опонент.

И двата отбора имат по 4 точки в актива си след два изиграни двубоя от първенството.