Григор Димитров отнесе японец и вече е полуфиналист в Синсинати (видео + галерия)

Григор Димитров изигра поредния си силен мач на турнира от сериите Мастърс в Синсинати. Първата ни ракета преодоля четвъртфиналите след убедителна победа с 6:2, 6:1 над Юичи Сугита. 46-ият в света японец не оказа почти никаква съпротива на Димитров, който на полуфиналите ще се изправи срещу Джон Иснър. Американският гигант надделя над сънародника си Джаред Доналдсън 7:6(4), 7:5.

Победата е втора за Григор срещу 28-годишния Сугита от два изиграни мача. Те се срещнаха и миналата година в Торонто, когато Григор спечели с 5:7, 7:6(5), 6:4.Григор Димитров на полуфинал в Синсинати
Българинът взе откриващия гейм на нула, след което се възползва от няколко последователни грешки на Сугита и реализира ранен пробив. Перфектното начало вдъхна допълнително самочувствие на Григор, който беше пълен господар на корта и нито за миг не изпусна инициативата. Димитров много добре разчиташе сервиса на японеца, а в същото време беше безкомпромисен, когато самият той имаше началния удар.

При 5:2 в своя полза хасковлията получи три сетбола, но ги пропусна. Сугита обаче направи двойна грешка и в крайна сметка не успя да удържи подаването си.Григор Димитров на полуфинал в Синсинати
Вторият сет не беше по-различен. Димитров отново тръгна с бърз пробив и окончателно пречупи съперника си. Последва нов лесен гейм за родния тенисист и още един пробив, след който единствената цел пред Сугита беше да не загуби сета на нула. Леко отпускане на Димитров позволи на японеца да стигне до гейм на честта, но нищо повече - 6:1 за Григор и място на полуфиналите.

Миналия сезон Григор също достигна до полуфиналите в Синсинати, където отпадна от Марин Чилич.