Новите попълнения дадоха летящ старт на Байерн (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) победи Байер (Леверкузен) с 3:1 в мача, с който се откри 55-ият сезон в Бундеслигата. Блестящ дебют направиха две от новите попълнения на баварците Никлас Зюле и Корентен Толисо, които успяха да се разпишат още до средата на първото полувреме и значително улесниха задачата на домакините. През второто полувреме Роберт Левандовски реализира дузпа, а "аспирините" стигнаха до почетен гол, дело на Адмир Мехмеди в 65-ата минута.

В края на първата част над "Алианц Арена" се изсипа проливен дъжд, който отложи началото на вторите 45 минути. Байерн нямаше проблеми да довърши започнатото, а Леверкузен организира няколко интересни атаки и се добра до попадение, но чак при 0:3.
Баварците бяха амбицирани да стартират защитата на титлата с победа. Тимът на Карло Анчелоти допусна доста загуби в подготовката, а най-много безпокойство за феновете донесе представянето на защитата.

Днес мюнхенският гранд беше без контузения Мануел Нойер. В негово отсъствие на вратата застана Свен Улрайх. В титулярния състав бяха привлеченият от Лион Толисо, както и двете нови попълнения от Хофенхайм - Никлас Зюле и Себастиан Руди. Ариен Робен бе на пейката, а в предни позиции си партнираха Роберт Левандовски, Франк Рибери и Томас Мюлер. Звездната покупка Хамес Родригес има травма и изобщо не беше в групата за двубоя, както и Хавиер Мартинес, Тиаго Алкантара и Жером Боатенг.
Гостите от Леверкузен разочароваха през миналия сезон, а неучастието в евротурнирите ги принуди да се разделят с двама от водещите си футболисти - Хавиер Ернандес и Хакан Чалханоолу. За гостуването в Мюнхен старши треньорът Хайко Херлих заложи на върха на атаката на Кевин Фоланд, а зад него бе триото Леон Бейли, Адмир Мехмеди и Карим Белараби.

Байерн бързо притисна съперника и в 5-ата минута Толисо можеше да открие резултата, но Бернд Лено внимаваше. Леверкузен имаше само една победа в предишните си 29 мача срещу баварците и това нямаше как да не притеснява футболистите, които в началото действаха доста колебливо. В 9-ата минута Руди центрира от фаул, а Зюле се извиси в наказателното поле и с глава отбеляза първия гол за сезона и първи за себе си с екипа на Байерн.
Статично положение доведе и до втория гол във вратата на Лено 9 минути по-късно. Йошуа Кимих центрира от корнер, Лено отби към Видал, а той намери Толисо, който бе заел позиция на далечната греда и отблизо покачи на 2:0. Не след дълго французинът пропусна да се разпише още веднъж, а после заваля истински порой и условията за игра станаха доста трудни.

След забавянето на началото на второто полувреме наставникът на гостите Хайко Херлих направи двойна смяна, като в игра се появиха Юлиан Брант и Александър Драгович. В 52-ата минута системата за видеоповторения влезе в употреба и Байерн получи дузпа, отсъдена за нарушение на Чарлес Арангис. Левандовски хладнокръвно преодоля Лено и уби и малкото останала интрига около крайния победител.
По-добрата игра на Леверкузен в сравнение с първото полувреме беше възнаградена в 65-ата минута, когато Мехмеди се разписа след асистенция на Брант. Малко по-рано Кимих блокира на голлинията удар на Доминик Кор. “Аспирините” имаха възможност да намалят изоставането си само на един гол, но Кор пропусна с глава от чиста позиция. Левандовски и резервата Кингсли Коман пък не успяха да направят победата на Байерн още по-убедителна.

За баварците това беше 232-и успех от 300 мача на “Алианц Арена”.