България ще играе за 13-ото място на европейското за кадети до 16 години

Националният отбор на България за кадети до 16 години ще играе за 13-ото място на европейското първенство по баскетбол, дивизия "В", което се провежда в София. В мач за разпределение на местата от 13-о до 16-о България надделя над Португалия с 60:55 (17:12, 15:16, 14:8, 14:19) в зала "Триадица". Българският тим успя да вземе рано инициативата и да води в резултата до почивката. Португалия започна силното второто полувреме и дори поведе при 36:25, но в края на третата част българите заиграха отлично в защита и след серия от 11:0 се оттеглиха с аванс от 10 точки при 46:36.

В решителната последна четвърт "мореплавателите" потърсиха обрата, но така и не успяха да се приближат на повече от 4 точки от българския тим. Най-резултатни за домакинте бяха Емилиян Грудов с 14 точки и Михаил Молдов и Николай Иванов, които добавиха по 12. За Португалия Федерико Мартинс вкара 17, а с 13 приключи Уго Ферейра. В спора за 13-ото място България ще играе с тима на Исландия, който по-рано днес победи със 70:66 Македония.