Минимална победа зарадва "Местайя" (видео)

Новият сезон в Ла Лига стартира оптимистично за Валенсия. С попадение на Симоне Дзадза "прилепите" надвиха с 1:0 Лас Палмас на "Местайя", но трите точки не бяха спечелени лесно. Гостите играха близо час с човек по-малко след изгонването на Ален Халилович, но не се предадоха.

Преди двубоя с минута мълчание беше почетена паметта на жертвите на атентата в Барселона.

На вратата на Валенсия започна привлеченият от Ювентус Нето, а през второто полувреме дебют направи и другото ново попъление Неманя Максимович. Португалецът Жоао Кансело, който е пред трансфер в Интер, също беше титуляр в състава на Марселино.
Валенсия доминираше изцяло преди почивката, но пропуски на Дзадза и Родриго Морено попречиха на тима да вземе ранен аванс. Новият вратар на Лас Палмас Леандро Чичизола показа отличен рефлекс в няколко ситуации, но беше безпомощен в 22-ата минута, когато Карлос Солер намери Дзадза на границата на наказателното поле и италианският национален с премерен удар опъна мрежата.

След гола гостите се активизираха. С техничните си отигравания се понрави бившият халф на Севиля Витоло, който до зимата ще играе под наем в Лас Палмас, а след това ще се присъедини към Атлетико Мадрид. Ален Халилович стреля правов  ръцете на Нето от добра позиция, но в 33-ата минута именно хърватинът влезе грубо в краката на Хосе Гая и получи директен червен картон.
Втората част започна с опасен изстрел на Даниел Парехо от фаул и още няколко напрегнати ситуации пред вратата на Лас Палмас. Втори гол обаче така и не падна. най-близо до попадение беше отново Дзадза, но Чичизола изби мощния му шут под гредата.

В следващия кръг Валенсия гостува на Реал Мадрид, а Лас Палмас е домакин на Атлетико Мадрид.