Венелин Филипов с цял мач при победа на Волунтари (видео)

Българският защитник Венелин Филипов беше титуляр за Волунтари при победата на тима над Газ Метан с 2:1 в последен мач от 6-ия кръг в ррумънската Лига 1. Петре Ивановичи откри за домакините в 20-ата минута, но в 78-ата Акаки Хубутия изравни и бе на път да донесе точката на Газ Метан. В герой за Волунтари се превърна резервата Флорин Чернат. Ветеранът, който направи сериозна кариера в Динамо (Киев), вкара победния гол в 84-ата минута.

В класирането Волунтари е на 7-о място с 8 точки. Начело е ЧФР Клуж с 16 пункта, следван от Ботошани с 13. Университатя (Крайова) на Радослав Димитров, Христо Златински и Апостол Попов е на 3-о място с 12 точки, а Астра (Гюргево) на Пламен Илиев заема 5-а позиция с 11 точки.