Локо (Пд) не трепна пред "тигрите" и Лаптопа (видео)

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 Витоша (Бистрица) в заключителната среща от петия кръг на Първа лига. Попаденията за "смърфовете" реализираха Дино Мартинович, Парвизджон Умарбаев и Дани Кики. Почетният гол за гостите от София падна след точен изстрел на Стефан Христов. Това е втори успех за "бяло-черните" от началото на сезона, а същевременно "бистришките тигри" продължават да нямат победа в елита.

Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата още в четвъртата минута чрез своя нападател Дино Мартинович. Той получи удобна топка от Димо Бакалов и не сгреши - 1:0. Само пет минути по-късно обаче Витоша изравни. Христов простреля от упор Илко Пиргов за 1:1. В 28-ата минута Бакалов, който изнесе силен мач, бе близо до гол, но Михаил Иванов отби изстрела му с крак. Десетина минути след този епизод обаче вратарят сгреши, излизайки малко напред да отбие топката, която попадна в краката на Умарбаев и халфът я прати технично в празната рамка - 2:1.

След почивката двата състава редуваха периодично опасности пред двете врати, като шансът се усмихна пред капитана на Локомотив Дани Кики. В 67-ата минута той се оказа най-съобразителен при разбъркване след ъглов удар и от голлинията прати топката в мрежата за 3:1. До края играчите на Костадин Ангелов можеха поне да намалят резултата, но не сполучиха. В 89-ата минута резервара Китан Василев пропусна от чиста позиция, когато Пиргов повтори "упражнението" на Иванов от първата част, но ударът излезе в аут.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ВИТОША 3:1