Спартак (Плевен) стартира с победа в Трета лига

Спартак (Плевен) се наложи с 2:1 като гост на Вихър (Славяново) на старта на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Предварителните очаквания се потвърдиха – стана истинско дерби. Селекцията на Бойко Цветков обаче имаше предимство на терена.

До почивката гол не падна, но два пъти Христо Спасов пропусна за гостите, а веднъж Иван Иванов за домакините. Всичко се реши през второто полувреме. В 62-ата минута Спасов завърши бърза атака на отбора си с гол. 20 минути по-късно бившия армеец удвои след центриране от корнер на Любомир Иванов. Секунди преди края Теодор Михайлов намали на 1:2. Веднага след това съотборника му Иван Иванов бе отстранен с червен картон след като удари противниковия вратар Димитър Пантев. След мача спонсора на плевенчани Иван Динов изрази задоволството си от победата и обяви, че в следващите дни футболистите ще получат завишена премия за успеха. Такъв ще бъде и финансовия му стимул за играчите при победа в следващия кръг над Кариана (Ерден).